hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

aralka mandžuska

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Petr 2016-12-04 19:14:3612183
Dobry den chci si poridit na zahradu tenhle strom ker a marne hledam, budu vdecny za info dekuji, tel: 605937732, mail: petrovsky.pete@centrum.cz
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-12-05 08:44:1512185
Určitě bude spousta odkazů na internetu, ale znám jednoho člověka, který ji bude znát a možná bude ještě i mít, měl a snad ještě má v zahradě sbírku adaptogenních rostlin. Pan Ing. Bajer z Adavo Velký Osek. A co o ní píše? ...Jsem velmi zvědavý člověk, a proto bych chtěl vyzkoušet účinky všech adaptogenních rostlin, které se mi podaří získat, abych se vlastní zkušeností přesvědčil o jejich působení. Některé rostliny jsou staletími zkušeností předků prověřené , jiné jsou objeveny teprve nedávno. Aralie patří mezi ty nové. Extrakt z kořenů Aralie byl velmi účinný. Přesvědčivě a rychle odstraňoval vliv alkoholu. Nevím zda pomáhal alkohol v těle rychle okysličovat nebo ochraňoval nervové centrum před jeho vlivem. Viděl jsem jak noční topič, který byl velmi opilý „jako dělo“ se po požití cca 30 cm3 extraktu z Aralie asi za čtrvt hodiny přestal motat a začal mluvit naprosto střízlivě a byl rozloben, když asi po 10-ti minutách vystřízlivění se dověděl proč je tak náhle střízlivý: „Já nechci být střízlivý“ vykřikoval. Tuto zkušenost si ověřili i moji přátelé později.
Autor: Petr 2016-12-05 11:55:3212186
Dekuju

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
3993336
763
26
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.