hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

hnojení trávníku - lze NPK ?

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: a.švec 2016-11-21 17:13:2812169
Dobrý den. Mně laikovi kamarád zahrádkář poradil s ohledem na vyhnojování trávníku přes sezonu hnojit střídavě ledkem a cereritem.Já bych chtěl kvůli finanční uspoře (cca 35kč/kg) použít misto cereritu hnojivo NPK(15/15/15), které jsem schopen pořídit v místním agropodniku za cenu bezmála poloviční. On mně to ale s ohledem prý na chlor rozmlouvá, že trávníku neprospěji (s vyjímkou podzimního hnojení do zásoby), místní zemědělec mně ale tvrdí, že to nevadí (občas bych tím chtěl přihnojit i okrasné keříky a stromky) G6AProsím o Váš názor, děkuji předem
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-11-23 07:04:4812172
U trávníku bych to jako problém neviděl, zejména pokud jde o trávník o který Vám nijak nejde. Pokud dospějete k tomu, že se o něj budete chtít starat, nejspíše bez ohledu na cenu sáhnete po hnojivech, která jsou do trávníků speciálně namíchaná. Stejně tak v okrasné zahradě. Až dospějete v zahradě do fáze, kdy budete chtít mít rostliny nej... budete hledat jak jim dodat to co potřebují a nespokojíte se s nejlevnějším NPK s uvedeným poměrem živin. Jen se podívejte už teď, jestli některý z těch keříků nepatří mezi druhy významně nesnášející chlór.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
3993331
758
20
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.