hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

kiwi - stříhání

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Lída 2016-11-14 22:18:1212163
Mám kiwi 4 roky. Velmi bujně roste, hodně listů ale žádné květy ani plody. Letos mělo poprvé jeden květ, ale plod žádný. Byl by potřeba sestříhat, již obrůstá celou pergolu. Ale kdy je nejvhodnější doba na stříhání? Poraďte!
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-11-15 08:16:2412165
Čtyři roky zas tak dlouhá doba není. Pokud je to řízek Vámi braný a zakořeněný, vyspívá dříve (2-3 roky), pokud je to rostlina z meristémů, přidává se rok. No a jestli jste mu před výsadbou naložila solidní množství živin, včetně dusíku, musí ho nějak zpracovat, prodlouží se trochu čas než dospěje - přidá k bujnému růstu i indukci solidního množství květů.
Podle toho jaké kiwi máte se nejen řeže, ale i sází.
Arguta se řeže podobně jako réva v předjaří (p. Beran a toho se držím i já), stejně jako réva při pozdním řezu pláče a stejně jako réva konce výhonů nezahojuje, konce zasychají.
Je tedy třeba řezat na "čípek" za očkem, aby mělo co zasychat a neodešlo koncové očko. Kolomikta se nejspíše odlišuje /podle pana Koly, který je šlechtí/ v létě a na podzim, od června do října. V předjaří se řeže i to "velké chlupaté". Kvete na loni narostlých výhonech, dobré je zkrátit je v místě, kde začínají být tenčí než malíček, na slabších koncích už nejsou plody nic moc, květy na nich i často opadají, nejspíše i oslabují rostlinu a tvořící se plůdky na silném dřevě. Takže něco jako na dlouhé (velmi dlouhé) tažně, keř se prosvětluje, nejjednodušeji řečeno, aby šel dobře sklízet.
U arguty (na trhu je Issai, Weiki) a některých odrůd "chlupatého kiwi" (častá je Jenny, jednou před spoustou let jsme se setkal snad i s odrůdou Jennin -ale nevím, jestli to třeba nebyla ve jméně zkomolená ta samá) jsou odrůdy oboupohlavné ale mnohé další, ale jen samičí a samčí.
U kolomikty musíte mít samce a samici.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
3993308
735
11
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.