hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

fíkovník

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: eva 2016-10-08 22:38:0412103
Dobrý večer,máte někdo,prosím,zkušenost s pěstováním fíkovníku?Zasela jsem semena z fíku koupeného v obchodě, vyrostla mi spousta rostlin,přežila naši zimu venku, ale dočetla jsem se, že tento druh potřebuje k opylování jakousi vosičku,která u nás nežije a tudíž fíkovník nezaplodí.Děkuji za odpověď.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-10-10 07:46:1012104
Jsou dva typy fíkovníků. Jedny - pěstované třeba v Turecku nebo jinde odkud se fíky vozí, které vosičku potřebují (mají květenství samčí a samičí) a pak ty, které plodí solidní fíky i u nás - partenokarpické. Těžko říct, jestli Vaše fíkovníky vůbec budou v dospělosti plůdky (samčí, samičí), nemusí totiž ani vyzrát aby nasadily i když se to nezdá nemusí mít dostatečně dlouhou vegetační dobu, dostatek tepla a světla. Jak staré fíkovníky od výsevu plodí nevím. Fíky vytvoří i neopylené rostliny říká se jim "kaprifíky" - kozí fíky.
Autor: eli.en 2016-10-10 19:49:2412107
Taky jsem se nechala nalákat na vidinu pěstování fíků a koupila dvě rostlinky asi 40 cm vysoké s tím, že rychle rostou a plodí (bydlím v Brně). Rostlinky se chytly a opravdu rostou rychle a hned druhý rok nasadily na plody. Bohužel nedozrály. To stejné se opakovalo loni, kdy bylo horké léto a letos také. Keře jsou staré 4 roky, již mají výšku 2 metry, plodů hodně ale nestihnou dozrát. Tak nevím, zda je nechat, nebo vykopat. Ten člověk co mně je prodal tvrdil, že jemu dozrají.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4011929
257
16
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.