hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Neplodící jabloň Angold

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Josef Kubeš 2016-10-04 20:48:3912092
Dobrý den,
8-mi letá jabloň Angold poprvé bohatě zakvetla a zaplodila 3-tím rokem, nechal jsem asi 5 jablíček na ochutnávku. Narostla krásná a chutná, ale byla ta poslední co narostla. Od té doby jabloň nekvete a nekvete. Na jaře pozoruji pupeny, ale květové tam žádné nejsou. Jabloň roste středně, zkoušel jsem řez letní i zimní, před letošní sezonou i neřez ale stejný výsledek. Hnojím cereritem s přídavkem superfosfátu,vloni i trochu boraxu, zkontroloval jsem a vyloučil možnost zakořenění roubu a už nevím jak dále. Strom je cca 2,5 m vysoký, 2 patra cca 1 m od sebe, 5 a 7 kosterních větví.Na stanovišti před ním rostla a plodila broskev Sunhaven a v pohodě, podobně staré stromky už krásně a hlavně stále plodí, Angoldu se nechce.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-10-05 07:46:0112094
Řez či neřez se na stromku projeví až v další sezoně. byste se měl výsledku dočkat na jaře. Počkejte s jarním řezem až do doby květu stromu nebo okolních výpěstků, a potom nezakracujte, jen prořežte.
Dědkovská rada: Na jarní kvetení už to nebude mít vliv, ale jeden za způsobů jak stromu říct, že má kvést, je naroubovat do něj dvouleté dřevo jiné odrůdy s květními pupeny, aby se do stromu dostaly "rostlinné hormony", které by ho mohly nastartovat do tvorby květů, plodnosti. Chtělo by to nějakou odrůdu, která tvoří květy na jednoletém dřevě (aby dík tomu na novém dřevě zakládal květy pro další sezonu) a nechat roub - pokud na něm bude nějaké jablíčko - aby zaplodil.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
3993307
734
9
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.