hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Klejotok na třešni

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Šír 2016-09-21 12:52:3712054
Na třešni se letos v srpnu objevil na několika místech kmene (na severní straně) klejotok. K žádnému poranění přitom nedošlo, o žádných fyziologických příčinách nevím, strom je starý cca 10 let, jinak zcela zdravý. Může se jednat o nějaké škůdce? Bakterie, houby, moniliový úžeh? Jaký použít desinfekční nátěr? Ocet? Nějaký fungicid?
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-09-23 07:38:4012057
Příčin vzniku klejotoku je mnoho. Pokud není v místě nějaké viditelné poranění, v místě nebyl dělán nějaký zásah, může to být nedostatek vápníku v půdě, reakce na deště (přísun vody) po dlouhém suchu, pozdní reakce (po deštích) třeba na kroupy, na zásahy pilkou či nůžkami, poškození od bot po lezení korunou... Moniliový úžeh se projevuje jinak. Pokud je v místě nějaké poškození (ne řezem), popište v jakém stavu je těsné okolí míst, kde se klejotok objevil, třeba je to nějaký savý škůdce. Nevím jaký desinfekční účinek má ocet, ani jaká se používá koncentrace, ale spolehlivé je důkladné ošetření měďnatými přípravky v době vegetačního klidu. Desinfekční nátěr - desinfikují se rány...v místě tvorby klejotoku jsou nějaké rány? Pak by nejspíše platil nedostatek přístupného vápníku v půdě a z toho pramenící zlé hojení ran.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4113011
3262
31
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.