hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

vysoká rajčata bez listů

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: vcesik 2016-07-01 15:25:1811838
Dobrý den, mohl by mi někdo poradit? Pěstujeme ve skleníku rajčata, již třetím rokem bez problému, až letos. Všechny keříky strašně rychle vyrostli do výšky, mají jen velmi málo listů a jsou takové pokroucené zakrnělé. Hlavní stonek je silný cca 1,5 cm. Manželka si myslí, že se jedná o přehnojení dusíkem. Místo hnoje dáváme vyplozený substrát z žampionů. S hlínou je v poměru tak 1:1. Zalévány jsou pravidelně kapkovou závlahou... Nevíte o co se jedná ?

Díky
Václav
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-07-04 07:57:0511843
Jak už tady bylo vícekrát psáno, nikdo vlastně neví proč se to děje. Po vyloučení herbicidů nastupuje obyčejně názor, že jde o kombinaci nevyrovnané výživy, střídání vysokých, ale i nízkých teplot, přechodného podmáčení rostlin. Nemusí jít o přehnojení dusíkem co do celkové dávky, ale třeba o to, že se z toho substrátu dík mikrobiální činnosti uvolní dusík v určitém krátkém období, ne postupně, jak by si člověk přál či představoval. Rostlina živiny přijme, ale dík těm teplotám (nedostatku vzduchu v kořenové zóně) mimo optimum je nedokáže zabudovat a pak takto reaguje.
Okrajově by mohlo takové postižení být následkem napadení rostlin stolburem.
Autor: Renata 2017-04-18 13:39:3812372
Co ale s tím? Mně se letos stalo poprvé, na vrcholku rajčat došlo k zakrnění listu, stonek nabobtnal a postranní listy jsou zkroucené... Uštípala jsem ty špatné a myslíte, že se zmotají? Jak dále postupovat? Děkuji za zprávu, je možné, že substrát je vlhčí než by měl, jak se z toho dostat?

připojený obrázek:

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
3881960
76661
23
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.