hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Co může výbor

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Roman 2016-05-26 21:02:4911657
Mám chatku v zahrádkářské kolonii na vlastním pozemku. Několik let jsme užívali zahradu k rekreaci bez problémů. Letos ovšem začal být problém s několika věcmi. Na pozemku mám živý plot z habru vysoký cca 2 m sousedící se společnou cestou, chtějí ho zkrátit na 1,7 m dále vzrostlou třešeň, jejíž větve zasahují cca 0,5 m nad cestu ve výšce cca 2,5 m od země, větve chtějí ořezat. Jednání se mi nelíbí, důvody se mi zdají směšné. Chtějí to řešit externí firmou, která by úpravy provedla a peníze vymáhala po majiteli zahrady, mají na to právo? Můžu to řešit s policií jako vniknutí na cizí pozemek a poškození cizí věci? Dále se chci zeptat, zda se dá vystoupit ze svazu zahrádkářů a přestat respektovat osadní řád, pozemek si oplotit a zajistit si vlastní zdroj vody a elektřiny? Díky za odpověď.
Autor: Peter 2016-11-15 14:53:5112167
Dobrý den. Prosím o radu.
Je možno kooptovat do výboru nového člena, kdo schvaluje - ČS nebo výbor?
Kdo volí předsedu ZO - výbor nebo ČS?
Autor: Miloš Kožešník 2016-11-22 11:42:3012170
Složení výboru podléhá schválení členské schůzi, i u kooptace jde o volbu do výboru a ta podle stanov podléhá jen členské schůzi, která ale je až následná (kooprován je do doby konání čl. schůze). Pokud by kooptovaný nebyl schválen členem být nemůže. Opakované kooptování téže osoby následně po neschválení stanovy neřeší. Viz Stanovy:

§ 4
Úprava funkčnosti orgánů svazu a organizační jednotky
(7) V případě nezbytné potřeby mohou členové volených orgánů svazu a organizačních jednotek, jejichž počet neklesl pod polovinu, kooptovat člena svazu do nejbližšího zasedání orgánu příslušného k volbě. Kooptaci schválí příslušný orgán na svém nejbližším zasedání.

Předsedu volí vždy členská schůze. Viz Stanovy:

§ 25
Členská schůze
(7) Členská schůze ... stanoví počet členů výboru a volí předsedu základní organizace, tajemníka a další členy výboru, ...
Autor: Petr Pavel 2017-08-13 09:34:3213109
Dobrý den, mám dotaz ohledně předsedy jednotlivé organizace: může být předsedou člověk který není členem dané organizace? Ev. kde zjistím, zda ten člověk členem organizace je a tudíž může být platným predsedou? Dále mě zajímá, zda může předseda organizace vkročit na zahrádku člena a fotit si různé části zahrady za účelem napadení člena zahrady za neudržování nebo dokonce nařčení černé skládky apod.? -myslim si, že je potřeba aby předseda pozval dalšího člena výboru a daného zahrádkáře a teprve tehdy má právo vkročit na danou zahrádku, že nemá právo si chodit na zahrádku jiného zahrádkáře jak se mu zachce a už vůbec cokoli fotit ... Děkuji

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4414825
162574
9
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.