hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

pěstování od semínek

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Martin 2016-03-10 23:18:4111434
dobrý den, vždy jsem kupoval na trhu hotové sazenice, nyní jsem koupil semena a zkusím vypestovat na zahradu sazenice ze semen. Nemám ale skleník, stačí to mít za oknem nebo bych měl udělat nějaké osvětlení, jak to řešíte? Případne mohu udělat pařeniště? Na rajče, meloun...

ještě mám otázku některé semana jsou obarvena na zeleno-chemickým postrikem jde tento postrik částecne opláchnout pred zasetím at nevláčim do pudy chemii?

Díky za rady
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-03-11 08:17:1611435
Stačí za oknem, nejlépe na bílé ploše, na parapetu, čisté sklo - už metr od okna je dost málo světla. Ne sever, SV, SZ. Podle toho, jak sadba poroste (jestli se bude vytahovat) eventuálně omezovat teplo, větrat.
Moření osiv Vám má pomoct k úspěšnému startu do sezony. Barva má odstrašit, abyste to nesnědl. Myslím, že semenářské firmy jsou dostatečně znalé a odpovědné na to aby Vás poškozovaly na fyzickém zdraví. To Vám více uškodí ten strach. Nicméně na každém sáčku je uvedeno, jestli je osivo mořené nebo ne. Kupujte nemořená osiva a vyhnete se těmto podle mne spíše etickým problémům. No a dbejte více na hygienu okolo substrátů, světelné tepelné a vlhkostní poměry, aby Vám vyklíčené rostliny nepopadaly.
Autor: roman 2017-01-13 11:00:5212207
dobrý den kdy je nejlepší čas dát semínka rajčat a paprik dát klíčit za okno?Děkuji
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-01-16 17:11:3912210
Zejména papriky potřebují dost tepla, tak jestli Vám pod oknem táhne, dejte je klíčit někam, kde je okolo 25 °C. Pokud sázíte do skleníku vytápěného, je už čas, pokud do studeného, tak papriky začátkem února, rajčata koncem. Pokud půjdou rostliny ven po ledových mužích, stačí papriky koncem února (tři měsíce před výsadbou), rajčata v polovině března.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
3993307
734
11
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.