hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Řez broskvoně na konci léta

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: David 2015-08-20 15:58:0711117
Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu ohledně řezu broskvoně; fotografii přikládám.

Broskoň je na zahradě druhým rokem a řez jsem provedl na jaře. Bohužel ji zasáhla kadeřavost a mšice. Nicméně jsem ji zaléval a zdá se být celkem vitální. Mám ji letos ještě řezat, nebo mám počkat na jaro? Pokud řezat, tak jak? Proti kadeřavosti se má ošetřit ještě na podzim, nebo stačí brzo na jaře?

Předem Vám děkuji za odpověď.

David

připojený obrázek:
Autor: David 2015-08-20 15:59:3011118
Další foto

připojený obrázek:
Autor: Pavel Skála 2017-11-24 23:33:2913451
Broskvoně na konci léta (v srpnu) řežu tak, že zakrátím všechny letorosty. Tím způsobím zastavení jejich růstu a nasazení květních pupenů pro příští sezonu. Detailní řez v kombinaci krátký a dlouhý provádím od začátku kvetení i v plném květu.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-11-27 08:34:2813454
Nepíšete odkud jste, ale pokud nejste v oblastí "broskvím domácích" omezte se raději jen na korekci výhonů postižených mšicemi, nadměrné hustoty koruny, řez dělejte v době okolo květu. Podle mých zkušeností (cca 420 m n.m.) už srpnový řez nasazení květních pupenů moc neřeší, po větších deštích ještě koncová očka prorůstají, broskev jde do zimy s výhony s přirozeně neukončenou vegetací, nevyzrálými, zasychajícími po mrazech až do dřeva. Tedy to je zkušenost z doby, kdy klesaly teploty v zimě na -20 °C. Květní pupeny se diferencují od konce května, na ponechaných výhonech se mohou tvořit v určité míře i v době zimního klidu.
Autor: Stanislav 2018-05-06 07:28:1113830
Broskvoně pěstuji zásadně z pecky, řežu až po sklizni, odstraňuji pouze nemocné a překážející větve a to tak, že nechávám centimetrové pahýly, které dodatečně odřežu až po dokonalém zaschnutí, žádné problémy a letos jako vždy mám všechny broskvoně obsypané kuličkami, nemám s broskvoněmi žádné problémy. Ale je třeba je pěstovat z pecek...

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4512894
260643
11
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.