hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

brigádnické hodiny

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: stanislav 2015-01-24 10:44:199798
Jsem členem ČZS MO dvacet let a brigády jsme odpracovali na společných prostorech vždy rukou společnou a nerozdílnou V r.2013 se většina parcel prodala zájemcům z MO ČZS Tyto parcely mají různé velikosti v metrech čtverečních a výbor určil že se brigády budou odpracovávat podle jakéhosi koeficientu 1/5% podle velikosti pozemku Takže někdo odpracuje 6h,někdo 9h,dále 12h,14h,atd:podle mně je to diskriminační a stanovy ani náš osadní řád něco takového nestanovuje ještě chtějí neodpracované hodiny zaplatit proto chci vědět čím se člověk provinil že si koupil větší pozemek než soused, jak se máme bránit
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2015-01-26 22:38:439801
Dobrý den. Brigády mají v ZO sloužit především k údržbě společných prostor.
Pokud je podíl všech členů na společných prostorách stejný (což je obvyklé), není použití plochy pozemku jako jediného měřítka pro odpracování brigád úplně správné. Je ale nutné brát ohled na to, že kolem větších zahrádek jsou delší ploty vedou k nim delší cety a přes ně delší společné rozvody atd., proto vyžadují vyšší společné náklady. O přiměřenosti pak je nutné rozhodnout na základě nějakého přiměřeného koeficientu, který je přijat členskou schůzí.
Autor: stanislav 2015-01-28 11:39:449806
Dobrý den p Kožešník vy opravdu umíte chytrácky odpovědět.Zahrada MO ČZS má 37h a ten plot snad chrání majetek všech zahrádkářů proto ten který sousedí s delším plotem má odpracovat více hodin? Co je to za nesmysl zrovna tak cesta,která slouží všem. Společné prostory snad ničím více jak ostatní?Podle vás by účelové příspěvky na údržbu mněl platit také každý jinak?Pochopil jste můj dotaz vůbec správně?
Autor: petr 2015-01-29 14:19:239809
Bohužel jsou téměř všichni ovlivněni bytovým zákonem a jinými předpisy vztahujícími se k bytům. Ty mají jakžtakž nastudované. Avšak tyto předpisy nemají nic společného se zahrádkami, na ty se vůbec nevztahují. Jestli se zde má něco platit, tak v první řadě podle skutečnosti. Všichni užívají společné věci stejným dílem. Ty společné věci užívají lidé (zahrádkáři) a ne metry čtvereční.
Platit zásadně podle skutečnosti a ne podle nějakého předpisu, který se zahrádkami nemá nic společného.
Autor: dagmar 2018-05-12 05:16:3313864
Chtěla bych vědět zda je účast na brigádě ohraničena věkovou hranicí.Děkuji za odpověď.
Autor: dagmar 2018-05-12 23:07:1213873
Chtěla bych vědět zda je účast na brigádě ohraničena věkovou hranicí.Děkuji za odpověď

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4528814
276563
8
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.