hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

placení poplatků

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Alena 2014-11-03 09:53:369568
Možnost placení poplatků hotově nebo převodem
Dobrý den, sdělte mi prosím, jak je to s placením poplatků, zda je možnost vybrat si platit hotově nebo převodem z účtu. Další dotaz se týká povinnosti vystavit příjmový pokladní doklad při úhradě v hotovosti. Chtěla jsem uhradit převodem členské příspěvky, vyúčtování spotřebovaných energií a zálohy pro další období ve výši 10.000,-- Kč, ale nebylo mi to umožněno. Číslo účtu mi nebylo sděleno s tím, že na členské schůzi se o tom bude hlasovat. Byla jsem samozřejmě přehlasována, protože většina přítomných členů byli důchodci, kteří dostávají důchod hotově. Dále byli členové ovlivněni vyjádřením pokladníka, který tento způsob zdůvodnil tím, že by zaúčtování příjmu bankou bylo účetně příliš složité a musel by vést podrobnější účetnictví za každého jednotlivého člena. V naší ZO to funguje tak, že vyúčtování všech poplatků u všech členů organizace se vejde na jeden list A4, na který se členové podepíší při předávání hotových peněz. Od pokladníka nikdo nedostane do ruky příjmový pokladní doklad, takže nikdo nemá potvrzení o převzetí hotovosti. Když jsem doklad požadovala, tak jsem ho nedostala s odůvodněním, že se to takto dělá 30 let a nikomu to dosud nevadilo, všichni si věří. Tak co prý chci zavádět za novoty. Myslím si, že tento způsob vedení účetnictví není v pořádku, vždyť i v obchodě dostanu doklad o zaplacení, a to i mnohem menších částek. Mimo to bych ráda uhradila poplatky převodem, je to dost peněz na vybírání z bankomatu, existuje nějaká možnost, jak toho docílit? Děkuji za odpověď k vedení účetnictví a způsobu platby od ústředí ČZS a za zkušenosti ostatních členů.
Alena

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4417115
164864
17
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.