hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Nemoc broskvoní

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Bohumil Taraba 2011-07-17 14:56:405177
Jakou ochranu použít.Mám dva stromky,stáří do 8.let,Harbrite a Symfonii.Již druhým rokem v červnu a červenci na listech se udělají červené fleky,proděraví se,zežloutnou a opadají .Nadm.výška 380 m.

připojený obrázek:
Autor: Slávek 2011-09-28 16:21:015383
I mě se broskev takto chová, ale listy jen zežloutnou, proděraví se, ale neopadají. Byl jsem zvědav na odpovědi, ovšem kde nic tu nic...
Autor: Roman Donda, ČZS 2011-09-30 13:23:265389

Podle obrázků lze s největší pravděpodobností usoudit, že se problém týká suché skvrnitosti listů(Stigmina carpophila). Touto chorobou mohou být napadeny všechny druhy peckovin a šíří se za vegetace konidiemi(nepohlavní spory hub). Na listech se utváří 2-8mm žlutozelené skvrny, často se světlým lemem, které při větším množství splývají. Postupně tmavnou, mezi napadeným a zdravým pletivem je zřetelná oddělená vrstva a nekrotizovaná(později zčernalá) pletiva vypadávají. Jsou tak postiženy i vodivé svazky, takže listy předčasně žloutnou a opadávají. Podhoubí přezimuje v napadených větévkách a pupenech. K napadení listů pak dojde za teplého a vlkého počasí. U broskvoní je nebezpečí napadení i pupenů, větévek( na nich obvykle výskyt klejotoku) a plodů.
Výskyt redukuje pozdně podzimní, předjarní a jarní ošetření měďnatými fungicidy(KUPRICOL,CHAMPION) které omezí napadení. Součástí ochrany je i důsledná likvidace napadených větévek, plodů , listů.PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4418498
166247
31
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.