hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Túje v bytě

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Jarek 2010-09-20 17:59:224051
Dobrý den, rád bych měl stromek thuje v bytě, nestane se mu nic? kvůli teplotě a tak. Děkuji
Autor: Ivana Kožešníková, ČZS 2010-09-21 08:34:174053
Na trhu koupíte několik jehličnanů určených k pěstování v domácích podmínkách, běžná Thuja nepatří mezi rostliny, které by toto snesly:

Cypřiš - Cupressus macrocarpa )nejlepší varieta ´Goldcrest´); velice podobný jehličnanům pěstovaným v našich zahradách - je více podobný cypřiškům než tújím. Pokud je umístěn v teplejších bytových podmínkách více vytahuje a stává se méně pěkným. Lépe je pěstovat ho v chladnějších a světlých prostorách. V létě je pak možné letnění v zahradě. V oblastech s mírnými zimami než u nás je tento druh pěstován celoročně venku (Středomoří).

Kryptomerie - Cryprtomeria japonica, pro pěstování v chladných podmínkách jen zimních zahrad ap. jsou vhodné jen zakrslé formy ´Bandai-sugi´, ´Compacta´, ´Cristata´, ´Elegans´, ´Globosa Nana´, ´Jindai-sugi´. Pěstitelské nároky jsou shodné s rodem kryptomerie, je však ještě méně náročná. V teplých a vinorodých oblastech, na chráněných místech a se zimní přikrývkou jsou schopné přezimovat i venku.

Araukárie, blahočet neboli pokojová jedle - Araucaria, velice často a snadno je k zakoupení v našich květinářstvích. Jen pro pokojové pěstování s případným letněním.
Autor: Ivana Š. 2018-10-08 15:08:3514579
Zdravím, já jsem měla dřív speciálně vyšlechtěnou thuji taky v bytě. Nějak mi však nepřežila. A pak jsem dostala thuji na balkon ve velkém květináči, zatím se drží ale nevím co s ní udělá zima. Každopádně do bytu ji nedám. V bytě kde jsem rok a tam stejně není místo.. https://www.eurobydleni.cz/search-form/ Nyní mám balkon s krásnou thují která je hezky rozrostlá. Co myslíte, nezmrzne v květináči? Děkuji.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4500590
248339
18
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.