Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include() [function.include]: Failed opening '../_panely/tiskova_hlavicka.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/98526/virtual') in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25
obr
Všichni šli do soutěže naplno, šlo o postup do celostátního kola.

Na Moravě hledali mladé talenty floristiky

Floristika, tedy umění pracovat s květinami a předávat dál jejich krásu ve formě kytic, věnců či vypichovaných misek, se na Moravě těší velkému zájmu. Prokázalo to i moravské zemské kolo Floristické soutěže ČZS, které se uskutečnilo 3. června v prostějovském Společenském domě.

Sešly se zde téměř tři desítky mladých floristů, kteří se ve volném čase tomuto koníčku věnují. Soutěžící usilovali přitom o postup do národního kola této stále populárnější soutěže. "Všichni měli stejné úkoly. Vytvořit  z dodaného materiálu vypichovanou misku určenou pro slavnostně prostřený stůl a uvázat kytici pro oslavence," popsala průběh klání Mgr. Vlasta Ambrožová, organizátorka soutěže a zároveň předsedkyně Komise pro práci s mládeží ČZS. 

Podle Ambrožové se snaží ČZS ukazovat mladé generaci možnosti, jak zkrášlit své okolí a využít při tom materiál, který je často běžně dostupný ve volné přírodě, a tedy i levný. Náklady na výchovu a vzdělávání mladých floristických talentů ale podle Ambrožové nejsou nikterak malé. Soutěžící se neobejdou bez tavných pistolí, florexu, stuh a dalšího floristického materiálu. "Velmi jsme proto ocenili finanční podporu, kterou nám v této věci přislíbil Olomoucký kraj," dodala předsedkyně komise.

Po ukončení soutěže program pro děti neskončil. Organizátoři pro ně připravili i prohlídku Prostějova a připomněli jim četné zajímavosti olomouckého regionu.

Vítězem v kategorii žáků se stal Adam Hofer z Frýdku-Místku. Mezi juniory porotu nejvíce zaujala práce Daniely Mlčúchové z Karviné. Z kategorie seniorů postoupila do celostátního kola Jana Skotkové z Kroměříže.

-zj-

Další novinky - - - >
 
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.